Утеплюємося правильно: поради у виборі утеплювача


Ви знали, що не кожна зимова куртка — пуховик?  Так-так, пуховиком можна назвати тільки той верхній одяг, у якому натуральний утеплювач - пух або перо. При цьому натуральний — не завжди означає практичний. Давайте розглянемо всі популярні види утеплювача в куртках і розберемося в їхніх відмінностях.

 

Утеплювачі з натуральних матеріалів


Пух


Пуховики роблять на основі різного пуху, найпоширеніший гусячий і гагачий. Пух легкий, витримує сильні холоди і приймає вихідну форму після зминання. Рідко трапляється 100% вміст пуху, найчастіше оптимальна пропорція пуху і пера 60/40%. Пуховики звично вважаються одним з найтепліших видів зимових курток. Правильно зшитий пуховик важитиме близько 0.5 кг і зможе в згорнутому вигляді поміститися в стандартний пакет.

Недоліки:

 • може викликати алергію;
 • з часом у пуху розмножуються кліщі;
 • пуховик довго сушиться, прання погано впливає на пух;
 • перо часто вилазить назовні та забруднює одяг.

 

Шерсть

Овеча шерсть вважається гіпоалергенним матеріалом, досить довговічним і зносостійким. Тримає тепло до -25 градусів. У деяких моделях присутні знімні підкладки з овечої вовни.

 

Недоліки:

 • має велику вагу;
 • деформується після прання.

Види утеплювача в куртках: штучні

 

Утеплювачі з синтетичними волокнами


Завдяки легкості, практичності та гіпоалергенним властивостям куртки з синтетичними наповнювачами стають дедалі популярнішими. Розглянемо види утеплювачів у куртках на синтетичній основі

 

Синтепон

Складається з поліефірних волокон, з'єднаних між собою термосклеюванням або звичайним склеюванням. Клей, яким склеюються волокна, вважається неекономічним. Тримає тепло до -10 градусів. Переться за температури не вище 30 градусів, не можна замочувати і вибілювати. Синтепон використовують у дешевших куртках, з часом він втрачає форму.

 

Холлофайбер

Холлофайбер - синтетичний матеріал нового покоління, поліпшена версія синтепону. На відміну від синтепону, він екологічніший і стійкіший до деформацій. Добре зберігає тепло, легкий, практично не вбирає вологу.

 

Тінсулейт

Імітує натуральний пух, один із найкращих наповнювачів серед синтетичних. Не викликає алергію і не збивається грудками після прання. Має підвищені теплоізоляційні властивості та малу щільність. Використовується в дорогих куртках. Зігріває в сильний мороз - до -30 градусів.

 

Силікон

Відносно новий утеплювач, який набирає популярності. Силіконові волокна мають особливу структуру, що робить куртку щільною, повітронепроникною і зносостійкою. Волокна практично не вбирають вологу, таким чином, куртка швидко сохне. Не втрачає зовнішній вигляд після прання завдяки еластичності та пружності силіконових волокон. Можна прати достатню кількість разів і не боятися, що куртка зімнеться або зіпсується.

 

У виборі утеплювача звертайте увагу на:

 • гіпоалергенність матеріалу;
 • теплоізоляцію;
 • зносостійкість;
 • вологостійкість;
 • легкість у догляді.

 

Сподіваємося, цей матеріал допоможе вам у виборі надійної, теплої та практичної куртки на зиму. Якщо стаття була корисною для вас, поділіться інформацією з друзями в соціальних мережах.